دسته‌بندی نشده

شارژ کپسول اکسیژن در محل

شارژ کپسول اکسیژن در تهران

با این وضعیت کرونا ، آلودگی ، ترافیک و … چه کاریه که از وقت و هزینه خودتون بزنید. مجموعه ما در نظر دارد تا با ایجاد شرایط شارژ در محل و یا حتی ارسال آن ، شارژ کپسول اکسیژن را برای شما عزیزان آسان نماید. ما حتی برای شرایط اضطراری نیز آماده ایم تا در اسرع وقت، کپسول مورد نظر را شارژ و یا تعمیر نماییم. امداد اکسیژن پارس ، آماده ارائه خدمات به تمامی همشهریان گرامی در استان تهران می باشد.

بسیاری از افراد به دلیل بیماری های مختلف و همچنین با شیوع ویروس کرونا دارای تنگی نفس شده اند. به همین دلیل از کپسول اکسیژن استفاده می کنند ، تا راحت تر نفس بکشند و به زندگی خود ادامه دهند. یکی از اقداماتی که افراد برای مصرف اکسیژن مصنوعی انجام می دهند ، شارژ کپسول اکسیژن در محل می باشد.

اهمیت شارژ سریع زمانی مملوس تر خواهد شد که کپسول اکسیژن بدون اینکه متوجه شوید خالی شده و بیمار نیاز به این گاز اکسیژن داشته باشد و تحت درمان مداوم باشد. به همین دلیل باید توجه داشته باشید که گاز کپسول را چک کرده و در سریع ترین زمان ممکن اقدام به شارژ آن نمایید. یکی از مهم ترین اقدامات شارژ کپسول های اکسیژنی است که در منزل استفاده می شوند. شما میتوانید برای این عمل از شارژ کپسول در محل بدون هدر رفت زمانی بهرمند شوید.

شارژ کپسول اکسیژن در محل

شارژ کپسول اکسیژن

کپسول اکسیژن یک از تجهیزات پزشکی می باشد. که ظاهری به شکل استوانه ای دارد و حاوی گاز اکسیژن می باشد. داخل این کپسول ها گاز اکسیژن تحت فشار بالا و غلظتی 99.9% در کپسولی با جنس فولاد یا آلومینیومی می باشد. از کپسول های بزرگ در مراکز درمانی استفاده می شود ولی از کپسول های کوچک تر با جنس آلومینیوم برای بیمارانی که در منزل هستند ، استفاده می شود. استفاده از این دستگاه ها به بیماران کمک می کند که راحت تر نفس بکشند. مجموعه امداد اکسیژن پارس به شما کمک می کند که برای بیمارانی که در منازل هستند و به شارژ کپسول اکسیژن نیاز دارند ، در سریع ترین زمان ممکن شارژ کپسول در محل را انجام دهند. شارژ انواع کپسول های اکسیژن ۲/۵ لیتری(پرتابل) ، ۵ لیتری ، ۱۰ لیتری ، ۲۰ لیتری استاندارد صورت می پذیرد.

نحوه ی شارژ کپسول اکسیژن

برای انجام شارژ کپسول ها چند روش مختلف وجود دارد. یکی از آن ها شارژ کپسول ها در مراکز درمانی و بیمارستان ها می باشد. یا شارژ در شرکت های تولیدی و به صورت مستقیم می باشد که کپسول را به تولید کنندگان ارسال کنید و با شارژ آن ، کپسول را برای شما ارسال میکنند. شارژ کپسول به صورت مستقیم و همکاری با تولید کنندگان میتواند بر اساس توافق میان شما و آنچه در قرارداد ذکر شده است ، باشد.

شارژ کپسول اکسیژن در تهران

زمانی که کپسول و سیلندر خود را برای شارژ ارسال می کنید ، توجه داشته باشید که در زمان تحویل سیلندر خود را دریافت کنید. زیرا متاسفانه در بعضی از مراکز اشتباهی رخ داده و جابه جا می شوند. بعضی افراد قصد دارند شارژ کپسول خود را انجام دهند ، توجه داشته باشید که برای انجام این عمل باید کاملا حرفه ای بوده و تمام جزئیات دستگاه اکسیژن را بشناسید. همچنین این عمل باید با رعایت نکات شارژ کپسول انجام شود تا خطری فرد را تهدید نکند.

نحوه ی شارژ سیلندر

برای شارژ سیلندر ها با توجه به نوع گاز درخواستی و نوع سیلندر انجام شود. و برای تغییر گاز مورد نیاز برای ورود به گپسول ، شستشوی کپسول انجام می شود. توجه داشته باشید که برای انجام عمل باید تجربه کافی داشته و از انجام تمام مراحل اطمینان داشته باشید. و اگر خودتان نمیتوانید این کارها را انجام دهید از یک فرد متخصص و ناظر کمک بگیرید. زیرا اگر تمامی مراحل به درستی انجام نشود ممکن است انفجار کپسول رخ دهد و صدمات زیادی هم از نظر جانی و مالی متحمل می شوید. شما می توانید برای شارژ کپسول در محل از خدمات مجموعه امداد اکسیژن پارس بهرمند شوید.

روش انجام شارژ کپسول اکسیژن

در ابتدا برای شارژ کپسول جریان اکسیژن را قطع کرده و پس از آن با استفاده از آچار های مخصوص قسمت شیر قطعی و وصلی را در جهت عقره به های ساعت ببندید. و از قسمت شستی تنظیم جریان هوا فشار داخل شیر را تخلیه و خالی کرده تا زمانی که عقربه فشار عدد صفر را نشان دهد و سشتی تنظیم جریان را به سمت عدد صفر برگردانده و کپسول را تعویض کرده ، سپس اهرم تی شکل را باز کرده و رگولاتور جریان هوا را جدا کنید.

برای خارج کردن هوا از روی پایه شیر رگولاتور ، خار های میخی بیرون از سوراخ های تعبیه شده را بلغزانید. پس از آن زائده ی روی پایه شیر در قسمت کپسول جدید جداکرده و اطمینان داشته باشید که یک واشر روی پایه بزرگ تعبیه شده باشد و در رگولاتور وجود داشته باشد. حال بخشی از مراحل تعویض یا شارژ گپسول انجام شده است. رگولاتور را روی پایه شیر کپسول بلغزانید و به کپسول وصل کنید. سپس خار های داخلی دهانه رکولاتور را با سوراخ هایی که در پایه های شیر موجود هستند را هم راستا کنید.

روش انجام شارژ کپسول

سپس رگولاتور را به سمت جلو حرکت دهید تا خار ها در داخل حفره و سوراخ ها جای گیرند. حال اهرم T شکل را روی رگولاتور بچرخانید تا محکم شود. اگر در این مرحله اشتباهی صورت گیرد یا اهرم به اندازه کافی صفت نشده باشد یا واشر در قسمت خود قرار نگرفته باشد ، هنگام باز کردن شیر اکسیژن از قسمتی نشت خواهد کرد. در مرحله ی بعدی باید جریان ورودی اکسیژن را بر قرار کنید. قبل از باز کردن جریان اکسیژن دقت داشته باشید که شستی تنظیم جریان روی مدار عدد صفر را نشان دهد.

برای انجام این مرحله نیز توجه کنید که اهرم T شکل سفت شده باشد. برای باز کردن شیر با استفاده از آچار مخصوص شیر قطع و وصلی را بر خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. در زمان باز شدن شیر عقربه ی نمایشگر کپسول میزان فشار داخل کپسول را نشان می دهد. زمان پر بودن کپسول عدد 2000 Psi نمایش داده می شود. و در آخر شستی جریان اکسیژن را با مقداری که پزشک تجویز کرده ، قرار دهید. لوله هوا را به مبدل پستانکی متصل نمایید.

کپسول اکسیژن

نکاتی مهم برای استفاده از کپسول

خطر انفجار مهم ترین خطری است که ممکن اسنت شما را تهدید کند. و عواملی که ممکن است باعث این اتفاق شوند ، ترکیدن کپسول ، نشتی ، اشتباه کردن در شارژ کپسول ، اشتعال خود به خود ، واکنش پذیری در کنار گریس یا روغن و غیره اشاره کنیم. توجه داشته باشید که با دستان چرب با کپسول تماسی نداشته باشید زیرا کپسول ها واکنش پذیری زیادی با روغن ها دارند.

درخواست‌ شارژ کپسول اکسیژن شبانه‌ روزی

به همان دلیل که بالاتر اشاره‌ کردیم ، برای پیدا‌کردن‌ ارائه‌دهندگان شارژ کپسول اکسیژن شبانه‌ روزی در موقعیت ، کافیست درخواست‌تان را در صفحه « تماس با ما » درج نمائید . پس از دیدن‌ هزینه‌ پیشنهادی برای نرخ شارژ کپسول اکسیژن ، قادر خواهید بود گزینه مدنظرتان را انتخاب‌ نمائید .

چنانچه احساس‌ سرگردانی کردید ، برای تعیین عالی ترین گزینه می‌توانید‌ از نظرات و امتیازات خریداران قدیمی هریک از این مراکز‌ یا متخصصان استفاده‌ دهید . با « پارس اکسیژن » در هر لحظه‌ قادر خواهید بود این خدمات‌ را دریافت‌ ، و خیال‌ خویش را برای همیشه‌ از بابت‌ امنیت اکسیژن عزیزان‌تان آسوده‌ کنید‌ .

شارژ کپسول اکسیژن در محل‌ چه فوایدی داراست ؟

برای شارژ سیلندرهای آلومینیومی ، فولادی و کامپوزیت می‌توان به مرکز بهداشت ها و مرکزها درمانی بازدید کرد‌ . ارتباط‌ بی واسطه با تولیدکننده نیز‌ یک راه‌ دیگر است؛ که بایستی کپسول اکسیژن خویش را برای آنها ارسال‌ نمائید تا شارژ و سپس‌ به شما دریافت داده شود‌ .

اما‌ این روش‌ دیگر در چگونگی امروزی‌ ، و آن هم‌زمانی‌ که بایستی از عزیزان‌مان حفاظت کنیم اصلا خوشایند نخواهد بود . به همین سبب می باشد که محبوبیت‌ شارژ کپسول اکسیژن شبانگاه روزی اخیرا فراوان بی‌شمار گشته خواهد شد ، و بر تعداد مراکزی که فعالیت‌ها شارژ کپسول اکسیژن در موقعیت را نمایش می‌دهند نیز‌ روز‌ به‌روز‌ افزوده خواهد بود .

هنگامی که شارژ کپسول باز در مسکن انجام‌ می‌شود‌ ، شما ناظر‌ عمل هستید‌ ، در زمان ، انرژی‌ و هزینه‌تان پس‌انداز می‌کنید ، و در واقع احتمال‌ جابجایی‌ سیلندر اصلی‌ شما بانمونه‌‌های‌ قدیمی‌ صفر‌ می‌شود‌ .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *